Mons Pubis Estetiği

Mons Pubis Estetiği

Mons Pubis Estetiği

Mons pubis olarak adlandırdığımız venüs tepesi olarak da biliniyor. Büyük dudakların yani labia majörlerin üzerinde kalan üzeri tüyler ile kaplı olan üçgenimsi benzer alan olarak bilinmektedir. Bazen mons pubiste fazla yağ ya da cildin fazlalıkları olarak da çıkıntılı olabiliyor. Mons pubiste küçültme operasyonları uygulamak mümkün. Mons pubise uygulanan estetikler bazen de venüs tepesi estetiği olarak biliniyor. Operasyonlar genital estetik operasyonları arasında yer almaktadır. Hastalarımız tarafından genellikle kabul görmüş ve hızlı kilo alıp verme ya da çok ciddi kilolar vermek ile birlikte meydana geliyor. Bir fazla doku yağ rahatsızlığı olarak da adlandırıyoruz. Mons pubis estetiklerini de genital estetik uyguladığımız kaynaklı biz kadın doğum hekimleri tarafından uygulanması mümkündür.

Mons pubis estetiği; kasık bölgesine yakın pubis kemiklerinin üzerinde yer alıyor. Ergenlik dönemi sonrasında üzeri tüyler ile kaplanan, doku ve yağ dokusundan zengin üçgenimsi olarak da tariflenen bölgeye mons pubis ismi verilmektedir. Tıbbi olarak farklı isimler ile adlandırılırken; mons veneris, venus hill, bikini bölgesi, pubis tepesi, venüs bölgesi gibi pek çok farklı şekilde isimlendiriyoruz.

Anatomik Olarak Mons Pubis Nedir?

Halk arasında bikini bölgesi olarak adlandırılan mons pubis bölgesi büyük dudakların üstünde yer almaktadır. Üzeri tüyle kaplıdır. Alanın altında cilt altı bölgesi bulunur. Onun altında ise kasları saran kılıf vardır. Fasyanın altında ise kalın bir yağ dokusu mevcuttur. Mons pubis büyük dudaklar ile fasyanın düzleminde demek mümkün.

Pubis Bölgesi Neden Büyümektedir?

Daha çok kilolu bölgelerde yağ dokusu ile birlikte artış gerçekleşebilir. Ancak özellikle de daha sonra kilo verilmiş olsa bile pubis bölgesindeki kilo yani sizi rahatsız eden yağ katmanı geçmemektedir. Devam etmektedir. Bu nedenle bir estetik ihtiyacı doğurmaktadır. Bazı kadınlarda pubis bölgesindeki büyüklük anatomik de olması mümkün. Zayıf insanlarda dahi pubis bölgesi biraz daha yağlı olması olası. Bu durumda yapısaldır. Yine kişinin estetik ihtiyacını ortaya çıkarması olası. Bikini giyerken, tayt ya da dar pantolonlarda bu bölgenin dışarıya doğru bombeli durması durumu pek çok kadını rahatsız etmektedir. Görsel olarak rahatsızlık veren bu görüntü estetik ihtiyacını doğurur yine de. Mons pubisin görüntüsü hem sosyal hayatta hem psikolojik olarak bir çöküşü beraberinde getirmesi olası. İkili ilişkilerde de özgüven kaybına neden olmaktadır.

Mons Pubisin Estetiği Nasıl Yapılmaktadır?

Mons pubis olarak adlandırılan bölgenin hipertrofisi yani normalden daha iri olması mons pubisin bölgesinin redüksiyonu. Yani monsplasti olarak da adlandırmak mümkün.

Mini karın germe operasyonları ile birlikte plastik cerrahlar yapabilirken,  hem ameliyat izleri hem de dokuların gerimesinde uygulanması gerekmektedir. Bazı hastalarda da sadece mons pubisin rahatsızlığı durumunda da mons pubis estetiği uygulamak mümkün. Mons pubis estetiklerinde genellikle yağ dokusunun boşaltılması için yağların çekilmesi uygulanır. Bölgesel liposakşın yöntemi uygulanmaktadır. Ortalama işlem süresi 45 dk’dır. İşlem anında sedasyon anestezisi altında uygulanmaktadır. Hafif bir anestezi ile işlemi tamamlamak mümkün. Pubis bölgesinde 3 mm’lik iki adet kesi ile girilerek kesi yerlerinde kanüller yardımı ile enjektör ile aspire ediyoruz. Bir elle doku sıkıştırılırken bir yandan da yağ aspire ediyoruz.

Mons Pubisten Boşaltılan Yağlar Başka Bölgede Kullanılabilir mi?

Mons pubisten alınan yağlar genital bölgede farklı amaçlar ile de kullanmak mümkün.

Bikini bölgesindeki inceltme de alınan yağların kullanımı mümkündür. Daha genç bir dış genital bölge etmek için dış dudakların yani labia majörlerin dolgun hale getirilmesi için dolgu yapmak mümkün. Çökme ve kırışıklıklardan arındırılmış ve daha genç bir genital bölge elde etmiş olur. Sezaryen dikişlerini düzeltmek için de kullanmak olası. Alınan yağ dokusu aynı zamanda G noktası enjeksiyonu olarak da adlandırılan cinsel hazzı artırmak için kullanmak mümkün. Sedasyon anestezi altında aynı seans da bu işlemleri uygulamakta mümkündür. Alınan ve ayrıştırılan yağ, farklı bir kanül ile uygulama yerlerine enjekte etmek mümkün.

Bir Cevap Yazın

%d